>
יהדות
הפוך לדף הבית
יהדות מידע יהודי חדשות דעות משפחה תרבות אוכל נשים חינוךנשים

דף הבית » נשים » בנימה נשית זו


מקצוע של אהבה


30/07/2015
מאת: מערכת מורשת
לכבוד ט"ו באב: ראיון מיוחד עם השדכנית הראלה ישי, שמביאה לנו מדי שבוע את פרשת השבוע בראי הזוגיות


הראלה ישי השדכנית
איך הגעת להיות שדכנית?
התחלתי את הקריירה שלי בכלל כמרצה לכלכלה ולחשבונאות, ותוך כדי העבודה במכללה מצאתי את עצמה עסוקה במהלך ההפסקות בשידוכים בין הסטודנטים. זה התחיל כתחביב עוד מילדות- הייתי משדכת בין המדריכים שלי בבני עקיבא, משדכת בין השכנים ובין כל מי שרק היה אפשר, ובשלב מסוים התחביב הזה הפך למקצוע אמיתי. בהתחלה הייתי עובדת מהבית, ועם השנים הגעתי לרשת של ארבעה סניפים ברחבי הארץ.
 
מי בכלל מגיע לשדכנית?
בניגוד לסטיגמה שעוד קיימת אצל אנשים מסוימים, מי שמגיע לשדכנים הם בעיקר אנשים מאוד איכותיים. אצלי יש המון לקוחות שהם יפים ומוצלחים, אבל פשוט אין להם זמן וסבלנות למצוא אהבה דרך שיטוטים באינטרנט, דייטים עיוורים כושלים, ושהיות בברים של פנויים-פנויות שמובילות ליחסים מזדמנים. רובם אנשים משכילים, איכותיים, שהקדישו את השנים היפות שלהם לטובת פיתוח אישי, לימודים, טיולים בחו"ל וכד', ומצאו את עצמם בגיל 35 עם הצלחות מסחררות, אך בלי פרטנר לחיים. מה שעוד יותר מעצים את התופעה הוא דעיכת ההתלהבות מאתרי ההיכרויות, שגרמו לרבים להתאכזב עקב התחזויות. לדוגמה: בחורה בת 40 שמה בפרופיל שלה תמונה שצולמה לפני כעשור, גרושה מצהירה על עצמה כרווקה, עובד זוטר בחברת תקשורת מספר שהוא מנהל בכיר, והגרוע ביותר- גברים נשואים שמחפשים סטוצים טוענים שהם פרודים ולקראת גירושין. ורשימת ההתחזויות עוד ארוכה......
איך את משדכת בין אנשים?
קודם כל, אני בודקת כל מועמד שמגיע אליי לפרטי פרטים  על ידי אימות נתונים. כמו כן אני שולחת את כתב ידו לגרפולוגיה משפטית אשר נותנת לי את קווי האופי שלו ולמי הוא מתאים מבחינה זוגית. כך למעשה אני פוסלת מראש אפשרות של התחזויות, וגם מוודאת שהמועמד אכן בשל לנישואין ולא סתם מחפש מישהי להעביר אתה כמה חודשים.
תכונות שאני מקפידה עליהן במיוחד: רצון לזוגיות, האם הוא/היא קרים או חמים מינית, יושר אישי, אמינות, תחביבים, נתוני אופי (לדוגמה עצבני/רגוע), האם הוא מחפש רק לקבל מהקשר או מוכן גם לתת מעצמו.
מעבר לכך אני בודקת גם נתונים "טכניים" כגון השכלה, מצב סוציו-אקונומי, סטאטוס משפחתי וכד'.
אני שואלת לפרטי פרטים מה כל מועמד מחפש- מה הכי חשוב לו בזוגיות, על מה הוא לא מוכן לוותר ומהי מבחינתו האישה המושלמת.
יש לעיתים דרישות לא שגרתיות שאני מתמודדת אתן, לדוגמה: אנשים שדורשים להתחתן אך ורק עם מישהי/מישהו בעל אותו מוצא כמו שלהם. 
בהתאם לנתונים הנ"ל אני עושה הצלבה בין המועמדים ובודקת מי יכול להתאים למי. לדוגמה אדם שהוא חם מינית לא יוכל להסתדר עם אישה שהיא קרה מינית ולהפך. אבל יש מקרים בהם דווקא ההיפוך הוא טוב, לדוגמה כשמדובר באדם עצבני, אז אני מתאימה לו מישהי רגועה ושלווה שתאזן אותו. שני אנשים עצבניים בבית-זה מועד מראש לכישלון. כאן ברצוני לנפץ מיתוס מבחינת מראה חיצוני: הנשים היפות לא בהכרח מתחתנות דווקא עם הגברים החתיכים. פעמים רבות נתקלתי במקרים בהם דווקא היפהפיות מבקשות מראש מישהו שלא יהיה יותר מדי יפה. הן מעדיפות גבר יפה פחות אך בעל טוב, איש משפחה ומבוסס כלכלית.
טיפ למציאת אהבה
רווקים עושים כל מיני דברים כדי לקבל סגולה לזוגיות- הם נוסעים לאומן, הולכים לקברי צדיקים, מתפללים ומדליקים נרות.... וכל הפעולות האלה חשובות ומצוינות. הבעיה היא שבחלק גדול מהמקרים הניסיון למצוא אהבה מתחיל ונגמר בקבלת הסגולה ולא מעבר לכך. אם אתם באמת רוצים למצוא אהבה, התייחסו לכך כמו חיפוש עבודה. אני יודעת שזה לא נשמע רומנטי, אבל זאת הדרך. הגדירו מטרה וצאו לדרך- הירשמו לאתרי היכרויות, לכו לשדכנים, תגידו "כן" בפעם הבאה שהדודה מנסה לשדך לכם מישהו ושמרו על ראש פתוח וחשיבה אופטימית. בכל רגע נתון אתם יכולים למצוא את אהבת חייכם, אפילו בזמן שאתם מורידים את הכלב לטיול, עומדים בתור לבנק או יוצאים לקניות בסופר. האמינו בכך ותראו שהאהבה מחכה גם לכם מעבר לפינה.
 

מה הטיימינג הנכון לחתונה?
אני בעד להתחתן מהר כשיודעים ש"זה זה". כמובן שיש להיכנס לקשר עם עיניים פקוחות ולבדוק את בן/בת הזוג בכל מני מצבים כדי להכיר לעומק. מניסיון אני מכירה המון זוגות שגרו ביחד שנים , ולמרות שיש להם היסטוריה ארוכה ביחד, הכל השתנה יום אחרי החתונה.למה? כי הם מתחתנים מתוך הרגל ומתוך פחד לפרק את החבילה ולאו דווקא כי הם אוהבים אחד את השני. כמובן שאין כאן חוקים, אבל הסטטיסטיקה מגלה כי ככל שהזוג יוצא יותר זמן לפני החתונה- כך עולים סיכוייו להתגרש. לכן אני אומרת, שאם יודעים זה זה, אין טעם למרוח את הזמן.
מה היתרון של שידוך על פני היכרות ברחוב?
בהיכרות ברחוב מתלהבים קודם כל מהמראה, ואז לפעמים נוצר מצב בו התשוקה מעוורת והזוג בכלל לא רואה אם הם מתאימים או לא מבחינת קווי אופי. לעומת זאת כשבאים אליי, אני קודם כל עושה תיאום אופי, ואז אם הם מכירים ויש קליק- סימן שהסיכוי שלהם הוא טוב גם מבחינת אופי וגם מבחינת משיכה. ואז לא צריך יותר מזה להצלחת הזוגיות....
הראלה ישי השדכנית
טיפים לדייט ראשון מוצלח:
1. איפה ואיך נפגשים- תקבעו להיפגש במקום נטרלי (לא אצלך או אצלו/ה), רצוי בבית קפה בשעות הערב, למפגש קליל וקצר שתוכלו להאריך במידה והדייט יזרום לכיוון חיובי. ברגע ההיכרות הציגו את עצמכם, לחצו יד תוך הסתכלות בעיניים וחיוך קטן. אם קלטת אותו/אותה מגיע/ה מרחוק והוא ממש לא מוצא חן בעיניך, אל תברחו! זה לא מנומס. הציגו את עצמכם ונסו לקצר את הפגישה כמה שיותר.
2. על מה מדברים- לא מעט אנשים מושפעים מלחץ ומהתרגשות בדייט ראשון, והם לא מפסיקים לשאול שאלות כמו איזה חוקר שב"כ מקצועי. "כמה אתה מרוויח?", "בכמה מערכות יחסים היית?" וכד'...
לשאול שאלות זה מעולה, לכן הביעו התעניינות, אבל שאלו שאלות פתוחות וקלילות. אל תחקרו על מערכות יחסים קודמות כבר בתחילת הפגישה, אל תיכנסו לוויכוחים פוליטיים וערכיים ואל תשאלו שאלות אישיות מדי. עדיף להתחיל בשיחת חולין קלילה על העבודה, הלימודים, חוויות מטיולים, תחביבים ונושאים מהסוג הזה. והכי חשוב, אל תתחילו לקטר על החיים, תהיו חיוביים ותשדרו אנרגיות טובות.
 3. שפת גוף- אין לכם מושג כמה השפעה יש לשפת הגוף שלנו. קשה להאמין, אך קיימים קרוב ל-700 אלף סימנים בלתי-מילויים, שכל אחד מהם יכול ללמד אותנו משהו על האדם שאנחנו באינטראקציה אתו. עובדות מוכיחות שלתוכן של המילים שלנו יש השפעה של 7% בלבד על המסר שאנחנו מעבירים, בעוד שלסימנים הבלתי-מילויים (שפת גוף, לבוש, מבנה הגוף, אסטטיקה ואינטונציה) יש השפעה מכרעת של 93%. כלומר, איך שאומרים את הדברים הרבה יותר משמעותי ממה שאומרים.
אם לדוגמה אתם יושבים עם ידיים משולבות, אתם בעצם מעבירים מסר שאתם סגורים, ולא ממש בעניין. יש גם אנשים שהמבוכה גורמת להם לא להיות בקשר עין עם זה שיושב מולם, וזה נראה כאילו הראש שלהם נודד למחוזות אחרים והם ממש לא מעוניינים בזה שיושב מולם.
לפעמים אנחנו עושים זאת מבלי להתכוון, אפילו מהתרגשות, אז שימו לב לאיך שאתם יושבים, לתנועות הידיים ולקשר עין, בדיוק כמו שחשוב לשים לב לדברים הללו לפני ראיון עבודה חשוב. שבו אחד מול השנייה, עם ידיים פתוחות על השולחן, דברו עם הידיים ושמרו על קשר עין.
 
4. היו סוכני מכירה של עצמכם- אני בעד צניעות, ויהירות היא אחת מהתכונות הלא חביבות עליי, אך יחד עם זאת, כשאתם בדייט, אתם בעצם צריכים לשווק את עצמכם. לכן עשו לעצמכם יחסי ציבור, ספרו על תכונות חיוביות שלכם והישגים שהגעתם אליהם, כמובן בנימה צנועה ולא ראוותנית, והכי חשוב שדרו ביטחון. לפני שאתם יוצאים לדייט, הכינו רשימה של כל התכונות הטובות שלכם ומה יש לכם להציע לבן/בת זוג. זה יעזור לתחושת הביטחון שלכם, והאמינו לי שאתם משדרים את זה באנרגיות שלכם, אפילו מבלי להרגיש. בקיצור, תהיו עצמכם, תתנהגו בטבעיות, אך תוך הדגשה צנועה של החוזקות שלכם.
5. איך ממשיכים מכאן?
סוף הדייט הגיע ועכשיו צריך להחליט אם תהיה פגישת המשך או שכאן נפרדות דרכיכם. אם הוא/היא לא מצאו חן בעיניכם ואתם לא רואים טעם בפגישה נוספת, בבקשה אל תוליכו אותו או אותה שולל. אל תאמרו "נהיה בקשר", או "נקבע פגישה נוספת" ואז תיעלמו מעל פני האדמה. זה סתם מבלבל ומעליב. עדיף לומר את האמת (בצורה עדינה כמובן) ולהימנע ממסכת הסינונים הטלפונים בעתיד. אפשר לומר משהו בסגנון: "אתה מאוד נחמד ונהניתי, אבל לא בשבילי", או "את מקסימה והיה לי כיף, אבל אני לא רואה עתיד לקשר".
אם כן מצאתם חן אחד בעיני השנייה, אל תשחקו משחקים. אין צורך לרדת על הברכיים להציע נישואין על הפגישה הראשונה או לצאת בהצהרות כמו "אני מרגישה באינטואיציה שאתה תהיה בעלי". אבל כן תמצאו דרך להביע את העובדה שאתם מעוניינים בפגישה נוספת. אל תשחקו משחקים, כי יכול להיות שהתחושה היא הדדית אבל האגו שלכם יטרפד את הסיכוי שלכם לקשר אמיתי.
ולסיום בנימה אופטימית, גם אם הדייט היה על הפנים, אל תתנו לזה למנוע מכם לצאת לדייטים נוספים. בסוף יגיע הדייט המוצלח, זה רק עניין של זמן....
אתר: WWW.DOO-LEV.CO.IL
טלפון: 03-6565000
 
כתוב תגובה
הנך מוזמן להגיב על מקצוע של אהבה
*שם:
  דוא''ל:
*כותרת:
*תוכן:

אימות תווים:
 

פורטל מורשת
דף הבית
אודות
צור קשר
הוסף למועדפים
הפוך לדף הבית
רישום חברים
מפת האתר
ראשי
שאל את הרב
שיעורי תורה
לימוד יומי
לוח שנה עברי
זמני היום
זמני כניסת ויציאת השבת
רפואה שלמה - רשימת חולים לתפילה
פורומים
שידוכים
תיירות
שמחות
אינדקס
ערוצי תוכן
יהדות
מידע יהודי
חדשות
דעות
משפחה
תרבות
אוכל
קניות
כלים
פרסמו אצלנו
במה ציבורית
המייל האדום
בניית אתרים
סינון אתרים
RSS
דרושים
תיק תק – פיתוח אתרים לביה"ס
לוח שנה עברי
זמני היום וזמני כניסת ויציאת השבת
מגשר גירושין
אינדקס אתרי יהדות
אינדקס אתרי חינוך
בית מדרש | מידע יהודי | פרשת השבוע | מאגר השיעורים | לוח שנה עברי | אנציקלופדיית יהדות | חדשות | תרבות | אוכל | קניות | אינדקס אתרים | רפו"ש | שו"ת | פורומים | שידוכים | שמחות | תיירות | במה ציבורית | בניית אתרים | סינון אתרים | דף הבית | הוסף למועדפים | אודות | צרו קשר | RSS | פרסמו אצלינו | דרושים
© כל הזכויות שמורות ל SafeLines