>
יהדות
הפוך לדף הבית
יהדות מידע יהודי חדשות דעות משפחה תרבות אוכל נשים חינוךנשים

דף הבית » נשים » חדש על המדף


איסרו חג מגבש


20/05/2015
הממליצה הופכת את איסרו חג שבועות לזמן איכות וניצול לבילוי משפחתי מגבש


אחרי פסח שאלתי את חברתי החילניה מדוע ראיתי רק דתיים מטיילים והיא חייכה ואמרה שזה כי הם מטיילים בכל שבת ושבת. מהבחינה הזו אני חושבת שכדאי לנצל את איסרו חג. הרי גם ככה אנחנו עסוקים בלמצוא סידור להעסקת הילדים שבחופש כך שמהבחינה הזו יש הגיון בלקיחת חופש מהעבודה לצורך בילוי משפחתי.
הבילוי המשפחתי המועדף עלינו היא טיול בטבע. אם בעבר, כשהילדים היו קטנטנים נאלצנו להסתפק בפיקניק והליכה של דקה באזור נוח, כעת כבר ניתן להעמיס את הפעוטה במנשא גב ולטפס עם הגדולים במעלה הסלעים של נחל אוג או מסלול מאתגר אחר.
עכשיו שהחלה העונה החמה, אישי מנווט אותנו לכיון של מסלולים המשלבים מים ולשם כך צריך להצטייד מראש בנעלים מתאימות. כאשר טיפסנו במסלול נחל אוג נעל בני את סנדלי השורש שלו שמצאנו שהם המתאימות ביותר משום שהאבנים כלל לא הפריעו לו, במהלך ההליכה הארוכה, ונאחזו היטב בסלעים מבלי לגרום לו להחליק, כשטיפס באזורים המאתגרים יותר.
ישנם כמה סיבות לכך: הראשונה קשורה לרצועות שמחזיקות את הרגל במקומה גם כשהן בתוך המים ומונעות מהרגל להחליק. מחקר קצר העלה שזה קורה בזכות העובדה שהן ארוגות מחוטי פוליפרופילן שבעזרת האריגה הצינורית יוצרות רצועה רכה ועמידה לאורך זמן. (רצועה עשויה פוליפרופילן מתייבשת פי שתיים יותר מהר מרצועות ניילון/פוליאסטר). הסוליה הנה תלת שכבתית כדי שיהיה אפשר להתאים כל אזור לתפקיד שהוא ימלא כך שמתאפשר לכוון פרמטרים בצורה מדויקת כגון, אחיזה, עמידות, ספיגת זעזועים ומשקל.
לסוליה יש 3 חלקים: מדרך הרגל, ריפוד ביניים, מגע עם הקרקע והיא עשויה מגומי כשבתהליך ייצור מדרך הרגל משולב רכיב אנטי בקטריאלי שמונע התפתחות ריחות לא נעימים.
בנוסף לכך המדרך עובר שיוף על מנת לשפר את האוורור של כף הרגל. הסנדל שורד התעללויות מצד ילד שובב בן 8 ומתפקד כל כך טוב בפעילויות היומיום שנפרדנו מהסנדל רק כי הוא קטן ולא שחיקה והתפרקות של הסנדל. בתי אוהבת ל"שחק" עם הסנדל ולערוך לו טרנספורמציה הקרויה "כיפכוף" הגורמת לסנדל להפוך לכפכף המחליק במהירות על הרגל.
לאתר הבית לחצו כאן
 
הפריט החיוני היחיד שיותר חשוב לקחת אותו לטיול הוא מים. כל אחד מבני המשפחה מצטייד תמיד בבקבוקו האישי, שאותו הוא סוחב על גבו. אל הפעוטה תמיד מצוותת מימיה פשוטה של טוליפד שעושה את העבודה ומצוידת בקש ומכסה מסתובב. יעילותו של המכסה המסתובב היא בכך שהיא מאפשרת סגירה של הקש ובכך מוודא שישאר נקי. אני תמיד מעדיפה שלא להגיש לפעוט כוס שהפיה שלו אינה מצוידת במכסה משום שהכוס הזו, שנוטה ליפול ולהתלכלך לעולם לא תשאר נקיה. המימיה מוצעת בצבעים רכים ונעימים של תכלת, ורדרד, סגלגל, ירקרק ועוד. ומחירה מוח במיוחד 18 ש"ח.
 
כאשר אנחנו יוצאים לטיול אנחנו תמיד מצטיידים בכל הציוד ההכרחי וגם זה שלא הכרחי. אוכל הוא תמיד חלק מהסיפור וכדי להמנע מחד פעמי שאינו אקולוגי אני נעזרת בכלי האוכל של Re-Play שהנם ידידותיים לסביבה לילדים משום שהם עשויים מיכלי חלב ממוחזרים.
כלי האוכל מיובאים בלעדית על ידי חברת במבלרייד ישראל מעוצבים במגוון צבעים ססגוניים, מרהיבים ומלאי שמחת חיים. אני אוהבת במיוחד את העמידות שלהם, ואת עובי החומר שמונע מהצלחת להתהפך. בני הרגיש לאוכל שנוגע אחד בשני ומתערבב לו בצלחת, מאוד שבע רצון מההפרדה המוחלטת. וההרמטית.
הסט כולל צלחות (69.90 ₪ לסט הכולל 3 צלחות בצבעים שונים) קעריות (חיר: 54.90 ₪ לסט הכולל קעריות.), כוסות (מחיר: 69.90 ₪ לסט הכולל 2 כוסות. ) וסכו"ם ( 49.90 ₪ לסט הכולל 4 מזלגות ו-4 כפיות.) ועבור הפעוטה יש כוס שאינה נוזלת. משקלם קל והם נוחים מאוד לשימוש ומתאימים לניקוי במדיח. .http://www.dandelion.co.il/

פנאי היא מילה די מיותרת אצלנו. כשיש לי פנאי אני מקפלת כביסה (תוך כדי צפייה בסדרה במחשב), כשיש לי פנאי אני מסדרת את הבית (תוך כדי שיחה קולחת וארוכה עם גיסתי), כשיש לי פנאי אני סורגת כיפה, כי בני מאבד אותן בקצב כפול מהקצב שלוקח לי לרקום.
זמן הפנאי היחיד שאיני מוותרת עליו בשום פנים ואופן הוא זמן הקריאה ולאחרונה נתקלתי בארבע ספרים שעליהם אני חייבת להמליץ, ספרים שאותם ניתן לקרוא בצהרי שבת הארוכה. אקדים ואציין שאני דור שני לשואה וגאה בכך. אבי היה ילד קטן באושוויץ (ואתוודה שכאשר הרב לאו אומר שהוא הילד הכי קטן ששרד את השואה אני תוהה לעצמי כיצד הוא מרשה לעצמו לצאת באמירה שכזו). סבתי הצליחה להוציא מהתופת את חמתה, את בנה ואת אחיינה. ביום השואה אני נזכרת בכמה סבתי היתה גאה בחיים שיצרה בארץ, כמה שראתה בילדיי-נכדיה את הנקמה בנאצים. לרגל היום המרגש הזה מצאתי ספר שיעניין את אחי הרופא- "חלוק לבן בגטו" מאת מרים עופר בהוצאת יד ושם נותן מבט על קורות הרפואה היהודית בפולין בתקופת השואה. התמונה העולה מהמסמכים הרשמיים, היומנים האישיים, המכתבים, התזכירים, הפרוטוקולים, הדוחות הסטטיסטיים, התרשימים, העיבודים הגרפיים, התצלומים ועדויות של ניצולים היא זו של מערך רפואה עשיר ומפותח שהוקם בגטו. התנאים הקשים ששררו בגטו ורשה לא עצרו את המערכת הרפואית מלהתקיים וכלל מוסדות רפואה, בתי מרקחת, מעבדות, מחקר רפואי אקדמי ולימודי רפואה וסיעוד, פקולטה לרפואה מחתרתית ברמה אקדמית גבוהה, בית ספר לאחיות ופרוייקטים מחקריים באמות מידה אקדמיות וקפדניות, ביניהם מחקר  מקיף על הרעב ועל הטיפוס הבהרות. הספר מהווה מסמך מרתק ושוזר קולות אנושיים המצוטטים מיומנים אישיים.
גיסתי סיפרה לי על ספר שהיא נהנתה מאוד לקרוא בשם "במענה למכתבה" המציג אסופה מרתקת של מכתבי הרבי מליובאוייטש לנשים. בשפתו הייחודית עונה הרבי על שאלות בנושאים שונים ומגוונים. הספר כולל שאלות העוסקות בשיפור נזוגיות, עצות לחינוך הילדים וגם על חשיבות ההשפעה והאחריות שיש לכל אדם בכלל, ולאשה בפרט, על החברה בה היא חיה. מכתביו של הרבי כתובים בסגנונות שונים, חלקם ארוכים ומפורטים והאחרים קצרים וממוקדים. אך המשותף לכולם הוא בהירות התשובה, שאינה משתמעת לשני פנים, האמון הגדול שהרבי מביע בשואלות והאמונה בכוחן הרב של נשים שעולה מבין השורות. ספר מומלץ לכל מי שרוצה לשפר את איכות חהחיים האישיים, הזוגיים ובכלל.
 
הספרים אותם ילדיי קוראים אינם תמיד אלו שהייתי בוחרת עבורם אבל מאחר וקריאה צריכה להיות גם מהנה וכייפית ולא רק מלמדת ובעלת מוסר השכל, אני מרגישה שאין זה מתפקידי לצנזר. בני התלהב מהספר "סופר סטרייקה- עד קצה העולם" בהוצאת ידיעות ספרים, וקרא אותו בנשימה אחת. מדובר בספר החמישי בסדרת הקומיקס המבוססת על סדרת הכדורגל המצליחה. ספרי סופר סטרייקה רואים אור רק בישראל. המותג שהתחיל כחוברת קומיקס בדרום אפריקה.
 
עבור הקטנטנים שלכם אמליץ על ספר מקסים בשם "מה בא אחרי החורף" המספר בחרוזים קצרים ומקסימים על עונות השנה. הספר כולו עשוי בצבעוניות חזקה אך נעימה הגורמת לכך שהדמויות "קופצות" על הקורא הצעיר ובהם מתוארת התרחשות מעניינת בו הוא מתבונן בעת שהוא מקשיב למילים המוקראות לו. המילים עצמן מדויקות במשמעותן, כמו למשל:
החורף כבר כמעט נגמר/ איזו עונה תתחיל מחר?
בא אביב, הנוף מרהיב/ הכל פורח מסביב
הדבורה לוגמת צוף/ פרפרים יוצאים לעוף
האביב היה קצר/ רגע כאן- וכבר נגמר
הנה הקיץ מתגלגל/ מחפשים פינה בצל
הספר נכתב על ידי רוני שוורץ שהיא פרסומאית ואשת שיווק, שהיתה מנהלת שיווק חברתי לגיל הרך. המאייר שי כץ הוא מעצב גרפי בוגר שנקר שעבודת הגמר שלו בנושא אלימות במשפחה זכתה לציון לשבח. עורכת הספר: רחלה זנדבנק, מחיר מומלץ: 48 ש"ח.
 
זמן הפנאי שאותו אני מנסה ככל יכולתי לפנות הוא זמן הדייט עם בתי הבכורה. אני מתאמצת למצוא עבורה שעה לזמן איכות. מדי פעם אנחנו אפילו יוצאות למסעדה והפעם כשהגענו לקפה גרג מצאנו חידוש שכן הרשת השיקה תפריט דיגיטלי המופיע על מצגי IPAD אותו מקבל כל סועד. באופן זה התאפשר לנו לגלוש בין המנות והתמונות המפתות, לשנות את שפת התפריט ולדפדף בין העיקריות, לשתיה הקרה בהנף אצבע קליל. ניתן לקטלג ולראות רק מנות חריפות או צמחוניות או חלביות או אחר. לכל מנה מוצגים אייקונים שונים המעידים על אופי המנה (פלפל מסמל מנה חריפה, כוכב -  מנה מומלצת וכדומה) ובעת קריאת תיאור המנה, ניתן לבחור באחד המרכיבים או במונח לא מובן ומיד מופיע הסבר נרחב לגבי המונח - מעין מילון של מונחים ומרכיבים קולינאריים. אנחנו בחרנו בארוחת הבוקר ושמחתי לגלות שני דברים- הראשון הוא שבשונה ממסעדות אחרות, כאן ניתן להזמין ארוחת בוקר בכל שעה, והשני הוא שמאפשרים לי לבחור בשלוש תוספות לאומלט מבלי להוסיף במחיר. בתי נהנתה ממנת הפנקייקים המרשימה שהגיעה עם תוספת מענגת של גילדה וקצפת טעימה במיוחד.
עם בתי הקטנה זמן האיכות מתבטא במשחק קופסא או פאזלים שדרכם אני מצליחה לעורר שיחה על נבכי נשמתה. כאשר הילדים חוזרים הביתה אני תמיד שואלת מה היה בבית ספר או בגן ומבקשת שיספרו על 2 דברים טובים ואם צריך- על אחד רע. כי הנטייה הטבעית שלהם היא תמיד לבוא ולהתבכיין על הדברים הפחות סימפטיים, ולדלג על הטוב. משחק בשם "לחשוב טוב" שהגתה והמציאה מיכל לאופר ונועד לפתח חשיבה חיובית. המשחק מאמן את המשתתף להסתכל דרך משקפיים ורודים על החיים ואף מצרף זוג כזה לאריזה. המשחק מכיל, לוח משחק, קוביה, 4 כלי משחק, זוג משקפיים עם עדשות ורודות 19 כרטיסי לעשות טוב, 19 כרטיסי לחשוב טוב ו 17 כרטיסי לראות טוב עם תמונות מרהיבות. מהלך המשחק: כל משתתף בתורו יטיל את הקובייה ויתקדם בהתאם. אם הגיע למשבצת "לעשות טוב", ייקח כרטיס מתאים, יבצע את המשימה ויתקדם בהתאם למספר הצעדים הרשום על הכרטיס. אם לא יבצע את המשימה – יחזור לאחור בהתאם למספר המופיע על הכרטיס.  דוגמא למשימה: "תאר מה אתה אוהב באופי של כל אחד מהמשתתפים". אם המשתתף הגיע למשבצת "לחשוב טוב", ייקח כרטיס מתאים. עליו להשלים את המשפט ברוח חיובית. אם עשה זאת, יתקדם לפי מספר הצעדים הרשום על הכרטיס. אם לא השלים את המשפט – ימתין תור. דוגמא למשפט: "רבתי עם החבר הכי טוב שלי ואני עצוב. אולי....".אם המשתתף הגיע לסימון "לראות טוב", ירכיב את המשקפיים הוורודים, ירים כרטיס ויתאר את התמונה שהוא רואה באופן חיובי בלבד.אם עשה זאת,יתקדם בהתאם למספר הצעדים הרשום על הכרטיס. אם לא עשה זאת – יחזור לאחור בהתאם. אם המשתתף הגיע למשבצת עם סימון "הכל טוב", עליו לומר בקול: "הכול טוב!" ולהקריא את המשפט שכתוב במשבצת. דוגמא למשפט: "אני מסתכל על חצי הכוס המלאה".לאחר כל תור שכלל הרמת כרטיס, מחזירים את הכרטיס לתחתית הערימה שלו. אם לאחר הרמת כרטיס צעד המשתתף לאחור או לפנים והגיע למשבצת מסומנת – לא ירים כרטיס נוסף. מחיר 139 ש"ח.
 
אני מחכה לרגע בו ילדיי יהיו גדולים מספיק כדי לחלוק עמי את תחביבי, ולרוץ איתי בערב. כדי שיהיה נח לרוץ כדאי למצוא נעל שמתאימה את עצמה לכף הרגל כמו ZPUMP הנעל החדשה של ריבוק המבוססת על טכנולוגיית פאמפ שמשלבת לאורך הנעל שרוול המתמלא באוויר, שעוטף את כף הרגל כדי למזגה עם הנעל. כך אחיזת הנעל מתאימה עצמה לכל מבנה גוף באופן אישי. הנעל היא נעל ריצה קלת משקל, שמתאימה במיוחד לרצים למרחקים של עד 10 ק"מ ו במודל משולבת סולייה של ריבוק, המבוססת על חומרים זהים לשל צמיגי מכוניות מרוץ. שפותחה כדי להעניק אחיזה ברמה גבוה מאוד המשפרת את היציבות. מחיר הנעל לצרכן 549 שקל.
 
לכל הטורים של הממליצה לחצו כאן
חייבים להתעדכן בשנייה שעלה טור חדש? לייקקו כאן     
 
כתוב תגובה
הנך מוזמן להגיב על איסרו חג מגבש
*שם:
  דוא''ל:
*כותרת:
*תוכן:

אימות תווים:
 

פורטל מורשת
דף הבית
אודות
צור קשר
הוסף למועדפים
הפוך לדף הבית
רישום חברים
מפת האתר
ראשי
שאל את הרב
שיעורי תורה
לימוד יומי
לוח שנה עברי
זמני היום
זמני כניסת ויציאת השבת
רפואה שלמה - רשימת חולים לתפילה
פורומים
שידוכים
תיירות
שמחות
אינדקס
ערוצי תוכן
יהדות
מידע יהודי
חדשות
דעות
משפחה
תרבות
אוכל
קניות
כלים
פרסמו אצלנו
במה ציבורית
המייל האדום
בניית אתרים
סינון אתרים
RSS
דרושים
תיק תק – פיתוח אתרים לביה"ס
לוח שנה עברי
זמני היום וזמני כניסת ויציאת השבת
מגשר גירושין
אינדקס אתרי יהדות
אינדקס אתרי חינוך
בית מדרש | מידע יהודי | פרשת השבוע | מאגר השיעורים | לוח שנה עברי | אנציקלופדיית יהדות | חדשות | תרבות | אוכל | קניות | אינדקס אתרים | רפו"ש | שו"ת | פורומים | שידוכים | שמחות | תיירות | במה ציבורית | בניית אתרים | סינון אתרים | דף הבית | הוסף למועדפים | אודות | צרו קשר | RSS | פרסמו אצלינו | דרושים
© כל הזכויות שמורות ל SafeLines