>
יהדות
הפוך לדף הבית
יהדות מידע יהודי חדשות דעות משפחה תרבות אוכל נשים חינוךנשים

דף הבית » נשים » בנימה נשית זו


אין יום הולדת


10/12/2014
יום הולדת שני בלעדיו מביא את שירה לכתוב לשלומי מכתב יום הולדת מרגש


שלומי
"היום בו נולדת הוא היום בו ה' החליט שהעולם לא יכול להתקיים בלעדיך‏"
אני רק מדמיינת את מה שהלך בשמים לפני ההחלטה הזו.
מאות אלפי מלאכים משיקי כנפיים רצים בקדחתנות, זה מלטש לך את זוית החיוך, ההוא צובע לך את העיניים בקצת יותר כחול, מלאכית חמודה משייפת לך את האצבעות, כן, טיפה ענוג מידי לגבר כמו שתמיד טענת אבל לפחות ככה ידעת באיזו מידה לקנות לי את הטבעות בהמשך הדרך.
מלאך ההומור (צחקיאל? המממ.. מתאים לו( כנראה מעד על מהמורה של לב טוב שהיתה בדרכה אליך ושפך את כל מכולת ההומור עליך, לא פלא שהיית מצחיק את כולנו.
המלאך מיכאל – אמא שלך לימדה אותי היום שזהו מלאך החסד, הוא בטוח כרכר סביבך, ועם כל מילימטר נוסף שגדלת והושלמת הוא עטף אותך בעוד גלימה של חסד.
המלאכים הבניאל וסלחניאל עיטרו אותך בעטרות כל כך כבדות שלא פלא צנחת אלינו לעולם שלנו, עננים לא מסוגלים לשאת כזה משקל.
ואז, שניה לפני שיצאת למסע שלך פה איתנו על האדמה הקב"ה בכבודו ובעצמו בא לבדוק פינישים, לראות שאתה מושלם בדיוק כמו שהוא תכנן אותך.
שאתה חזק מספיק כדי לשרוד את לידת המקוניום והגעגועים לאמא שלך עד שהיא תבוא לטיפול נמרץ לראות את "הילד הכי יפה במחלקה", אותך.
שאתה טוב לב מספיק כדי לחשוב על כל אחד שיהיה איתך, לידך, החל מהחבר הנזקק שלך שקיבל את הלחמניה והשוקו כל יום במקום הפינוקים שלך ועד זה שיתדפק כעבור 20 שנה על דלת ביתנו ויבקש בבישנות קצת כסף לצורכי שבת ויצא מפה עם שבת שלא היתה מביישת גבירים חשובים.
שאתה חברותי מספיק כדי לצוות אליך את כל הגווארדיה שליוותה אותך בכל שלב בחיים שלך.
שאתה סבלן מספיק כדי לשרוד אותי, שקדן מספיק כדי להצליח ולכלכל את כולנו בכל שלב בחיים, בעל לב ענק (!!!) כדי להצליח להכיל את כל האהבה שתעריף עלינו, הסובבים אותך בכל שלב בחיים שלך.
אין לי ספק שהוא עוד צ'יפר אותך במהלך הבדיקות. שתוך כדי הוא היה צריך לנחם כמה מלאכים שבכו על עזיבתך אותם ועודד כמה נשמות שירדו לעולם אחריך, את שלי בינהן, שהנה הוא מכין לנו קבלת פנים מדהימה על כדור הארץ, הוא שולח את האוצר החביב עליו לעולם כדי שאנחנו נפגש בהמשך, נהנה, כדי שלנו לא יהיה קשה כ"כ.
אחרי שהוא בדק את כל פינות החמידות, זרימה, אהבה וטוב לב, סלחנות יופי ואופי רק אז הוא שיחרר אותך לעולם הזה, הוא ראה כמה אנחנו צריכים אותך פה, כמה העולם לא היה מושלם בלעדיך.
 אין יום הולדת שמח
את היום הזה חגגנו כל כך הרבה פעמים ועדיין לא מספיק
כל שנה בפסטיבלים גדולים וקטנים,  לפעמים בסולו רק אתה ואני לאור הנרות ולחילופין היו שנים שחגגנו בפורומים מורחבים עם כל השכונה עד השעות הקטנות של הלילה

תמיד היה מי שישמח ויודה על היום הזה חוץ ממך. תמיד היינו שם, זקוקים לך, מעריכים את היותך ושמחים על קיומך.
 
רק לפני שנה מצאתי את עצמי בפינה קטנה אחת מיני רבות שלנו, מקום אליו היינו בורחים לכמה דקות של שקט, ישבתי שם וחגגתי לך את ה"אין יום הולדת" הראשון שלך וכתבתי לך בדמעות כמה מילים:
שלומי שלי
מרשה לעצמי שוב לחרוג ולכתוב לך פה לעיני כולם. בכלזאת.. (אין) יום הולדת תמיד חגגנו עם כולם
אז באתי לפינה שלנו, לקצת ירוק ושקט שהיינו מבקרים ביום ובלילה... לקצת זכרונות ודמעות
חגגנו 11 ימי הולדת יחד. כל שנה עם ההתפתחויות שלה. כל שנה בסטטוס כל כך אחר ושונה. כל שנה עם עוד אנשים שהכרנו ואהבנו. כל שנה ביחד!!!
והנה אני פה. לבד. רק אני, הדממה והשמים... בטוחה שאי שם מעבר לצמרות ולעננים אתה שם. ממש מעלי. מסתכל ולוקח חלק גם ביום הזה
.
יום שכבר לא משמעותי בעינך ובחיי הנצח שיש לך עכשיו אבל לנו החיים מהווה עוד בדל להאחז בך, להתגעגע, לאהוב.
מגוחך לאחל לך איחולים ליומולדת עכשיו אבל חייבת... מאחלת לך את כל הרוגע שיש. את השלווה שיש לעולמבא להציע לך. את הוודאות והבהירות שחייב להיות שיש שם והמון מבטים על העולמזה ועלינו. מבטים שיספקו אותך. שיאשרו אותך. שיסבו לך אושר ונחת ממנו.
שתהיה "שנת נצח" ראשונה שמחה בשמים מאמי שלי
                                         
אני עדיין יכולה להרגיש את הרוח שליטפה אותי באותו היום, את השמש שזרחה והשתקפה בדמעות שלי ומי היה מאמין? הנה חלפה לה כבר שנה.
את יום ההולדת השני של חיי הנצח שלך אתה בטח חוגג ביתר נוחות, אם בכלל אתה חוגג. מה הערך של ספירת השנים שם למעלה? יש נקודות ציון באינסוף שקיים שם?
אבל לשניה אני מדמיינת את החגיגות שכן הולכות שם, את הנשמות הרבות שמקיפות אותך, את כל הסבים שלנו מחבקים אותך, מרימים אותך גבוה (עד לשמים, מוזר) ושמחים בשמחתך ובחזרתך אליהם. בטח יום נצח אחד לא יהיה מספיק לך כדי לקבל את כל האיחולים והחיבוקים שהם מעריפים עליך, נכון?
ואת החיוך המאושר שלך, אחרי שמצאת את מקומך בגנעדן. ואת התפילות שלך, כי הרי יום של יום הולדת מסוגל לתפילות עצומות,  אז אם ברגיל הרגל שלך פול גז על התפילות שלנו בטוחה שביומולדת אתה מצ'פר אותנו בטוב לב העצום שלך ובדאגה הענקית שלך לטוב שאנחנו לא מסוגלים אפילו לדמיין, שיפתיע אותנו בהמשך הדרך והלב שלי מתרחב קצת מהכיווץ העצום שיש לו.
כי כן, אני עצובה, לציין יומולדת 35 שלך, ציון עגול ומהותי בלעדיך פה זה לא פשוט. זה צובט וכואב בלב.
ותרשה לי לשניה להשתיק את הקולות שמנחמים אותי ואומרים ש"עזבי אותך משטויות, למה את מתמקדת בזה? באיננו? הוא לא חי ואין לו יום הולדת אז די, אל תחשבי על זה בכלל"
אין לי ספק ששלחת אותם לעודד אותי, לרפא לי קצת את הלב הכואב אבל אני לא מצליחה למצוא המחיקה ובהדחקה הזו נחמה. אני דבקה במציאות והמציאות היא שזה עדיין כואב. זה שאתה לא נמצא לא גורע מהרצון לשמוח איתך, לחגוג לך ולנו, וזה שאי אפשר לחגוג רק כואב יותר.
אז לא, אני לא רוצה לשכוח, אני רוצה לזכור אבל להצליח לנשום תוך כדי, לחגוג את השנים שהיית, את מה שהיית לנו ואת מה שתמיד תהיה ובינתיים עד שאצליח לעשות את זה, מבין הדמעות אני כותבת לך את מכתב יום ההולדת שלך, החסר, המוזר, עם איחולים ענקיים לרוגע ושלווה, שלך ושלנו. עם איחולים לשנה חדשה של רוגע ונחת ממנו, שנת מלאכות מושלמת וגנעדן הכי טוב שיש – כי אין ספק שמגיע לך
ולעצמנו? לעצמנו אני מאחלת שנה של נשימות עמוקות, של אהבה ענקית ושל רגעי אושר וחסד, יחד איתך, מלווה אותנו בכל שלב.
שנה בה נצליח להתמיד ולשים לב למה שיש, להצליח להמשיך לשמח אותך שם למעלה, לשמוח פה למטה ולהנציח אותך בצורה הכי מושלמת ומדוייקת שמגיעה לך. 
(אין) יום הולדת שמח שלומי
אוהבים אותך פה, וחסרים!
 
כתוב תגובה
הנך מוזמן להגיב על אין יום הולדת
*שם:
  דוא''ל:
*כותרת:
*תוכן:

אימות תווים:
 

פורטל מורשת
דף הבית
אודות
צור קשר
הוסף למועדפים
הפוך לדף הבית
רישום חברים
מפת האתר
ראשי
שאל את הרב
שיעורי תורה
לימוד יומי
לוח שנה עברי
זמני היום
זמני כניסת ויציאת השבת
רפואה שלמה - רשימת חולים לתפילה
פורומים
שידוכים
תיירות
שמחות
אינדקס
ערוצי תוכן
יהדות
מידע יהודי
חדשות
דעות
משפחה
תרבות
אוכל
קניות
כלים
פרסמו אצלנו
במה ציבורית
המייל האדום
בניית אתרים
סינון אתרים
RSS
דרושים
תיק תק – פיתוח אתרים לביה"ס
לוח שנה עברי
זמני היום וזמני כניסת ויציאת השבת
מגשר גירושין
אינדקס אתרי יהדות
אינדקס אתרי חינוך
בית מדרש | מידע יהודי | פרשת השבוע | מאגר השיעורים | לוח שנה עברי | אנציקלופדיית יהדות | חדשות | תרבות | אוכל | קניות | אינדקס אתרים | רפו"ש | שו"ת | פורומים | שידוכים | שמחות | תיירות | במה ציבורית | בניית אתרים | סינון אתרים | דף הבית | הוסף למועדפים | אודות | צרו קשר | RSS | פרסמו אצלינו | דרושים
© כל הזכויות שמורות ל SafeLines