>
יהדות
הפוך לדף הבית
יהדות מידע יהודי חדשות דעות משפחה תרבות אוכל נשים חינוךנשים

דף הבית » נשים » בנימה נשית זו


כנגד ארבע בנות


23/04/2014
למרות הקושי כנגד ארבע בנות שירה מסכמת את חג הפסח בהצלחה רבהכמה חיכיתי לטור הזה.
חלמתי עליו - התחלה חדשה, דף נקי, טעונה ונמרצת אחרי חג ארוך מלא מנוחה ואנשים אוהבים סביבי. חזקה אחורי סימון של עוד וי ברשימה הארוכה של "פעמים ראשונות", וי משמעותי וגדול.
אז נכון, החג היה ארוך. מלא בהמון אנשים אוהבים, בכל כך הרבה חיבוקים וחיזוקים, בד"שים, הרבה רגעי אושר וחיוכים ענקיים שהציפו את הלב. אבל...
כששמעתי בעבר על התופעה של אנשים שמרגישים בודדים בחגים, שאחרי החגים מגיעות על פי הסטטיסטיקות הנפילות הגדולות - אף פעם לא הבנתי את זה. החגים אצלי היו מקור האנרגיה והדלק לכל השנה. לעמוד במטבח כל היום ומידי פעם לצאת לגיחות של טיולים או סתם לצבור זמן איכות עם המשפחה היה המטען הכי טוב שיכולתי לבקש. תהיתי איך אפשר להיות כל כך בודדים כאשר כל מהות החג היא שמחה אהבה ומשפחה בלי סוף.
השנה פעם ראשונה הרגשתי את זה.
הידיעה שזה יגיע, החרדה מפני הנפילות, הטריגר הראשון בדמות הקיטל הלבן והמגוהץ שנשאר בארון, שירי הסדר החדשים או הישנים החסרים, שירת לשנה הבאה בירושלים בגעגוע לשנה שעברה ובתפילה כל כך עמוקה ואמיתית לשנה הבאה בירושלים.
בתוך כל החיבוקים שריפדו מסביב, באמצע כל האהבה העצומה מצאתי את עצמי נשאבת לוואקום. כמו זבוב שכלוא תחת כוס שקופה - החיים ממשיכים סביבו, אנשים הולכים ובאים, אוכל מוגש לשולחן, ההמולה בשיאה אבל רק הוא כלוא בתוך ריק ומעטפת זכוכית שלא ניתנת לניפוץ מבדילה אותו בצורה הרמטית מהעולם - כך הרגשתי, פתאום כל כך עזובה, כל כך בודדה, כמהה ליד הספציפית הזו על הכתף שלי, לעיניים המנחמות והמרגיעות, לשתיקה שאמרה הכל, ריקה מבפנים. קליפה.
מתוך כל הרגעים הללו, המאושרים והמאושרים פחות צמחו להן כמה תובנות.
החכמה - זה לא אתם זו אני
המון מרגעי המשבר ומהכיווצים הקטנים האלו בלב הגיעו מהצצה על חייהם של אחרים. ילד קטן שדילג עם אביו בפארק, ילדונת חמודה שבתמימות וטוהר קראה "אבא, בא תעזור לי רגע" ואז מספיק היה מבט חטוף בגוזלים שלי, אלו שהחג דאגו להם לכל מחסורם ומעבר, שכל כך פינקו לי אותם והיו כל כך מאושרים - אבל אני, אמא שלהם, ישבתי שם מנותקת לרגע מהכל וכל כך עצובה.
לא עצובה על אחרים - דווקא בשבילם הייתי כל כך שמחה ואיחלתי להם מכל הלב את כל הטוב שבעולם ושימשיך להם התום הטוהר והאהבה הזו, אבל עצובה בשבילנו על דברים כל כך אלמנטרים שאינם. על תזכורת לרגעים מאושרים ויפים שהיו לנו פעם ואינם עוד.
על הצורך והרצון לתת להם ולהשלים להם את כל מחסורם אבל את המחסור הזה בחיים לא אוכל להשלים, את האבא שאיננו...
ואז, אז נתקלתי בציטוט של חני וינרוט, אישה אמיצה וגיבורה שיאריך ה' ימיה ושנותיה בבריאות איתנה, אישה מדהימה שפותחת את כל הפצעים, לא מוותרת לעצמה ולסובבים ומביאה להם את המציאות במראה כל כך ברורה ומוארת, היא רשמה את מילותי אחת לאחת, זה לא אתם, - זו אני. אני כל כך שמחה בשבילכם על היש אבל חמוצה על האין שלי ומשכך אל תחדלו. וכל כך הבנתי אותה, וכל כך רציתי לחבק אותה וכל כך רציתי לצרוח באותה השניה ולחדד את מילותיה - אל תהססו לשניה להנות, לחייך ולאהוב סביבי - להפך, תמשיכו, תהנו ותנצלו כל שניה כי זה לא אתם - זו אני!!

הרשעית - פולניה זה כאן
ותסלחנה לי מראש כל הפולניות השמחות על ההכללה...
השנה, לקראת ביעור חמץ החלטתי על תוספת ביעור קטן משלי.
נכון שמותר לי, שאני יכולה וש"זה הכי מתבקש" אבל גם לי נמאס לפעמים לשמוע את עצמי  מקטרת כל כך הרבה, מתלוננת, מתקטננת ובוכה במקום לנצל את האנרגיות האלו ולהודות על מה שיש לי, על הטוב שהיה ועל כל מה שעוד ישנו. אז השנה, בצעד הפגנתי, כמה דקות לאחר בדיקת החמץ הטעונה, החשוכה והלבדית שלי לקחתי לעצמי פסק זמן והגעתי להחלטה ויחד עם עשרת הפירורים ששרפנו השלכתי את הפולניה שבי לאש ולכלות אותה, לבער אותה מתוכי.
אני מניחה שהצעד הקטן הזה הוא לא סוף פסוק ועוד אצטרך להלחם המון בגנים (ותרגישו חופשי גם אתם להעיר לי אם אני נסחפת למוד קטרני מידי) אבל זו בהחלט תחילתה של פרידה מופלאה.
מחשבה יוצרת מציאות.
בדיקת חמץ
התמה - השלמה
סבא שלי ז"ל תמיד היה אומר לי "תמים תהיה עם ה' אלוקיך" והסביר שתמים זה שלם - מה שאת עושה שיהיה הכי מושלם שאת יכולה ותרגישי הכי שלמה עם זה.
אז סבא שמואל שלי - אני רוצה לספר גם לך שאני שלמה.
אחרי החג הארוך הזה שבו התמודדתי עם קצוות שונים של רגשות, עם המון התלבטויות ועם פוטנציאל לנקיפות מצפון מטורפות ולאחר מאמצים רבים להשביע את רצון וגחמות כולם ושלי בעצמי - אני שלמה, שלמה עם הדרך ושלמה עם התוצר. שרדתי את החג הזה ועשיתי את זה MYway!!
אמנם כמאמר השיר היו אתגרים, הדרך היתה מפותלת לפעמים אבל אני משתדלת, כל כך ניסיתי בכל מאודי לתת לילדים את כל החויה, את כל הזכרונות הטובים, את כל הכוחות והגב, לא לפספס אף פרט ובעזרת הכוחות העצומים שנשלחו אלי יחד עם המכה, עם המון לב ועזרה מסביב עשיתי את זה, צלחנו את האתגר ועשינו את זה עם ראש מורם ועם המון שלמות ואהבה, בדיוק כמו שלימדת אותי I did it my way
ואחרונה חביבה, זו שאינה יודעת לשאול
הדבר הכי מתבקש לפעמים הוא לשאול למה? מדוע זה קורה לי? למה הכל בא בקושי רב כל כך וכל המכות והקווצ'ים הקטנים האלו בדרך לא נחסכים מאיתנו ולמה דווקא אנחנו היינו צריכים לזכות באתגר העצום הזה ובקושי ובכאב.
ואז אני מקבלת פרופורציה.
500 אנשים שמגיבים לכתבה שפורסמה על לידתו של הנסיך שלנו וכותבים שזה לא מקרה מה שקרה לנו אלא "רק מה'" ופתאום השאלה כל כך מיותרת, אין שום שאלה, המדוע לא אקטואלי. זה כל כך ברור ומספק והזכות הענקית הזו שנפלה בידנו להיות קרובים ומזוקקים יותר. לחזק ולו מישהו חלש אחד. לקדש שם שמים. להביא חיוך למישהו. להמשיך להתחזק בעצמנו ולהרים יחד איתצנו את כל הסובבים, כל זה נותן משמעות אחרת למציאות ומחזק את סימן הקריאה בעוד סימן השאלה מתפוגג לו.
ואיכשהו, מחוזקת עם כל התובנות האלו, מהחג המטעין הזה, יוצאת בהמון תקווה לשגרה חדשה בריאה ומאתגרת.
קיץ בריא ומאושר
 
רשימת התגובות  
מדהימה - , 25/04/2014
את מדהימה מרגשת ומהפנטת בכתיבה שלך, יש הרבה מה ללמוד ממך ולקבל פרופורציות ותובנות נכונות על החיים.
תודה - , 23/04/2014
מחזק ומרגש תודה! תמשיכי להיות כזאת חזקה והלואי רק טוב בהמשך
כמה גדולה - , 23/04/2014
שירה יקרה,
בכל מדור את גורמת לי להתרגש יותר ויותר מהדרך שבה החלטת למנף את עצמך, אז תדעי שאת בכוח שלך מצליחה למנף גם את הסובבים ''באופן וירטואלי'' המאד רחוקים שלך....
מצטרפת בכוונה לשנה הבאה בירושלים הבנויה!! והרבה מזל``ט על הרך הנולד - נשיקה אמיתית מאבא אוהב....
כתוב תגובה
הנך מוזמן להגיב על כנגד ארבע בנות
*שם:
  דוא''ל:
*כותרת:
*תוכן:

אימות תווים:
 

פורטל מורשת
דף הבית
אודות
צור קשר
הוסף למועדפים
הפוך לדף הבית
רישום חברים
מפת האתר
ראשי
שאל את הרב
שיעורי תורה
לימוד יומי
לוח שנה עברי
זמני היום
זמני כניסת ויציאת השבת
רפואה שלמה - רשימת חולים לתפילה
פורומים
שידוכים
תיירות
שמחות
אינדקס
ערוצי תוכן
יהדות
מידע יהודי
חדשות
דעות
משפחה
תרבות
אוכל
קניות
כלים
פרסמו אצלנו
במה ציבורית
המייל האדום
בניית אתרים
סינון אתרים
RSS
דרושים
תיק תק – פיתוח אתרים לביה"ס
לוח שנה עברי
זמני היום וזמני כניסת ויציאת השבת
מגשר גירושין
אינדקס אתרי יהדות
אינדקס אתרי חינוך
בית מדרש | מידע יהודי | פרשת השבוע | מאגר השיעורים | לוח שנה עברי | אנציקלופדיית יהדות | חדשות | תרבות | אוכל | קניות | אינדקס אתרים | רפו"ש | שו"ת | פורומים | שידוכים | שמחות | תיירות | במה ציבורית | בניית אתרים | סינון אתרים | דף הבית | הוסף למועדפים | אודות | צרו קשר | RSS | פרסמו אצלינו | דרושים
© כל הזכויות שמורות ל SafeLines