>
יהדות
הפוך לדף הבית
יהדות מידע יהודי חדשות דעות משפחה תרבות אוכל נשים חינוךנשים

דף הבית » נשים » חדש על המדף


הייטק של מטבח


05/11/2013
החידושים האחרונים בתחום המטבח, מכוונת את המעצבים לחשוב גם על מגמת האינסטנט וגם לתרבות הבישול והאירוח, שמקבלת בשנים האחרונות חיזוקים משמעותיים.


נכון, אנחנו חיים בתרבות האינסטנט שבה הכול צריך להיות מהר ועכשיו, גם בכל הקשור להרגלים הקולינאריים ולמטבח עם שפע של מוצרי מזון להכנה קלה ומהירה. יחד עם זאת, שתי מגמות נוספות מאפיינות אותנו, תרבות הבישול והאירוח שהולכת ומתעצמת והחיפוש הבלתי פוסק אחר הדבר הטכנולוגי הבא; מותגים בינלאומיים בתחום מוצרי החשמל למטבח שערים לכך, מתאימים עצמם להישנות שחלה בשנים האחרונות בחלל המטבח, ובמטרה לענות על הצרכים הקולינאריים החדשים, מציגים מדיי שנה שלל חידושים שעיקרם הוא להקל על תהליך הבישול ולהפוך אותו לנעים יותר ובו בזמן לחסוך בזמן שהוא מצרך יקר.
 
"אומנם ניתן להסביר את קפיצת המדרגה בשנים האחרונות בתחום מוצרי החשמל למטבח שבאה לידי ביטוי בפונקציות טכנולוגיות מתקדמות לצד עיצוב חדשני, כהמשך טבעי למתרחש בזירת מוצרי החשמל בכלל שלא מפסיקה להתפתח ולהפתיע, אך יחד עם זאת היא באופן מובהק באה לענות על צורך ממשי וקיים שמתעצם בקרב רבים מאיתנו שמבשלים ומארחים. ייעול ופישוט תהליך הבישול, חיסכון בזמן ויצירת חלל מטבח אסתטי, הם אלו שלרוב מנחים את מיטב החברות והמותגים הפועלים בתחום", מסביר אסי ארביב, מבעלי קלינטון סחר יבואנית המותג Teka.
 
iHood, קולט אדים שלראשונה גם מנגן, כיריים שמסנכרנים בין אזורי הבישול ומפיקים אות קולי, תנור שגם מאדה גם צולה וגם מנקה את עצמו תוך דקות, מיקרו שחורג משימושיו הקונבנציונאליים עם ארבעה שלבי בישול  פלוס צלחת השחמה ואחר בסגנון כפרי שלא נראה עד כה וברז בעיצוב אדריכלי; הם רק חלק מהחידושים הבולטים במטבח שמציג המותג בקולקציית 2013 החדשה שממחישים את המגמה.
 
לראשונה אידוי משולב גריל
הוא מנהל אורח חיים בריא בכל הקשור לתזונה כשירקות מאודים הם חלק בלתי נפרד מכל ארוחה והיא בכלל חובבת בשר צלוי על כל סוגיו; על מנת לענות על הצרכים והטעמים הקולינאריים המשתנים של כל אחד מבני הבית, פיתחו אנשי המותג את ה"קומביסטימר", תנור אידוי על כל המשתמע מכך המצוייד בפונקציית גריל בעוצמה גבוהה במיוחד של 1200 ואט, בזכות פונקציה זו, תהליך הצלייה מהיר ואחיד יותר.
לצד השילוב בין אידוי לגריל שהינו חידוש, ניחן התנור במגוון פונקציות טכנולוגיות מתקדמות ובמאפיינים ייחודים. ביניהם, 5 תוכניות בישול, חיישן המוגיע על מחסור במים, חיישן אדים וטמפרטורה, 3 דרגות חימום לבישול באידוי (40,80,100 מעלות), תצוגת הפעלה דיגיטאלית במגע טאצ' וטורבו אקטיבי בעוצמת 1600 ואט.
 
הבשלן האוטומאטי
הוא יבשל לך את הפסטה או האורז לבד, יוודא שגם אם שכחת את התבשיל "על הגז" הוא לא יישרף, יאפשר לך להגיש לאורחים את המנות שרקחת בצלחות חמות כמו במסעדה ובעיקר יקל על חייך במטבח; בין המוצרים החדשניים ביותר שמציג המותג בתחום הכיריים, ניתן למצוא כיריים אינדוקציה שעל מנת לשפר ולשדרג את תהליך הבישול ותוצאותיו הקולינאריות כאחד, צויידו בפונקציות בלעדיות למותג.
כך למשל, בכדיי למנוע מלחמת סירים ולנצל ביעילות מירבית את פני שטח הכיריים לבישול, כוללים הכיריים פונקציה המאפשרת לתפעל בו זמנית בלחיצת כפתור שני אזורי בישול הצמודים זה לזה (בגודל 280X385 מ"מ) שלכל אחד מהם טיימר עצמאי.
 
עבור אלו שבישול הוא לא בדיוק כוס התה שלהם, קיימת בכיריים פונקצית iQuick Boiling שמקלה לאין שעור בבישול פסטה, אורז וביצים ובאופן כללי בהרתחה של כל סוג תבשיל אחר, מעיין פונקציה המציעה "בישול אוטומאטי" שלב אחר שלב. רגע לפני הרתיחה מופק אות קולי המודיע לנו להתכונן ולאחר 30 שניות מושמע צליל שני שמודיע על כך שזה הזמן להכניס את האוכל לסיר. לאחר מכן, המערכת תתפעל את הטיימר ככרונומטר כך שניתן לשלוט במשך הזמן שבו האוכל ירתח ולאחר סיומו של שלב זה יושמע צליל שלישי שיצביע על כך שמרגע זה ואילך, המערכת תפחית את אספקת האנרגיה על מנת לשמור על רתיחה מתונה ויציבה עד לתום תהליך הבישול.

פונקציה נוספת היא "סטופ אנד גו" שתמנע מהתבשיל להישרף בהיסח הדעת שבאמצעותה ניתן לעצור את תהליך הבישול בלי הצורך לאתחל את הכיריים. ברגע שלוחצים על חיישן הפונקציה, אזור הבישול נכבה וכאשר רוצים לשוב למלאכת הבישול, בנגיעה פשוטה הוא יחזור לטמפרטורה המקורית שלו.
גם לרגע שאחרי דאגו אנשי המותג בפיתוחן של הכיריים בסדרה וציידו אותן בפונקצית Low temp שבזכותה אזורי הבישול מתפקדים כ"מגירת חימום" המאפשרת להשאיר את המנות שהכנו בצלחת חמימות רגע לפני שמוגשות לשולחן. עוצמת טמפרטורת הפונקציה היא 60-70 מעלות והיא זמינה במשך מקסימום שעתיים, לאחריהן יכבו אזורי הבישול אוטומאטית.
ה- iHood- קטגוריית קולטי אדים חדשה
גם בתחום קולטי האדים שנראה כי קשה לחדש, מציג המותג חדשנות עם ה-iHood, סדרת קולטי אדים המהווה קטגוריה חדשה לחלוטין בתחום המצויידת במערכת מולטימדיה שכוללת תחנת עגינה לאייפון ולאייפוד. על מנת לאפשר שימוש נוח ויעיל בחלל המטבח בין אם לשם שיחה בנייד או לשם האזנה למוזיקה, מבלי לחשוש שמא האייפון יבוא במגע עם מים או מזון, אבזרו אנשי החברה את קולטי האדים שבסדרה במערכת זו המותירה את הידיים פנויות.
לנוחות שימוש, לצד מערכת ייחודית זו הכוללת שני רמקולים צידיים מובנים ושלט אלחוטי, ניחנים קולטי האדים בשלל פונקציות טכנולוגיות מתקדמות נוספות. ביניהן, פאנל הפעלה דיגיטאלי במגע טאצ', אינדיקאטור לרוויה של מסנן השומן, פונקציית stop delay timer המאפשרת למשתמש לשלוט בקלות בזמן הפליטה בהתאם למהירות הרצויה, ולקבוע למעשה ניתוק אוטומטי של קולט האדים ברגע שאורך הזמן שבחר חולף ובעוצמת רעש נמוכה של 45 דציבלים.
 
לראשונה מקרר שמתחלף בלחיצה
Teka  משיקה את MODULAR,  סדרת מקררים שפותחה מתוך תפיסה "ירוקה" שלראשונה בזכות שני מדחסים נפרדים ניתן להפוך את תאי ההקפאה לתאי קירור בלחיצה.
בסדרה מקררי 4 דלתות המתהדרים בפונקציות טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות, כשהבולטת שבהן המהווה את גולת הכותרת היא האפשרות בלחיצה על גבי מסך המגע, להפוך את שני תאי ההקפאה או אחד מהם על פי בחירה לתא קירור ולהיפך. פונקציה שאידיאלית לחיסכון באנרגיה בשל גמישות השימוש וההתאמה לצרכים המשתנים.  
מעצבי ואנשי פיתוח הסדרה הייחודית, הידועים בגישתם הירוקה, שילבו בה שתי פונקציות ירוקות וחסכוניות נוספות; פונקצית Eco  שבוחרת באופן אוטומאטי את הטמפרטורה הנכונה לשימור המזון ומפחיתה למינימום את צריכת החשמל, ופונקצית Holiday mode שנועדה לחסוך באנרגיה בזמן שיצאנו ל"וויקנד", בלחיצת כפתור טמפרטורת הקירור יורדת לאפס מעלות . 
 
מיקרו עם שימושי מקרו
מכשיר המיקרוגל המוכר חורג בשימושו מאותם שימושים קולינאריים קונבנציונאליים שהורגלנו להם עד כה, עשוי לשמש כתנור לכל דבר ומתהדר במגוון חידושים ופונקציות טכנולוגיות משופרות המקלים על תהליך הבישול; 6 תוכניות בישול, גריל וצלחת השחמה הם רק חלק מהן.
על מנת "למתוח" את שימושי מכשיר המיקרוגל שבקרב רובנו מסתכם בחימום ארוחת הצהריים שהוצעה מהמקרר או המקפיא, צוידו מכשירי הסדרה החדשה בפונקציות המזוהות עם תנורי המותג. בין הבולטות שבהן, 3-6 תוכניות בישול, פונקצית טורבו, צלחת המאפשרת את השחמתו של המזון טרם הבישול או האפייה שאידיאלית לבישול עוף, לטיגון ביצים או המבורגר ולאפייה עוגה תוך 10 דק' או פיצה קריספית, תוכנית הפשרה אוטומאטית לפי סוג המזון והמשקל, טיימר עד 90 דק', ובארבע שלבי בישול.
ברז אדריכלי
גם את תחום הברזים, שהינו חלק בלתי נפרד מחלל המטבח, מחדש ומרענן המותג. לרוב התמונה העולה מול עיננו כאשר מדברים על ברז, מעוצב ככל שיהיה, היא של ברז משולב בידית; מעצבי המותג לראשונה בשיתוף הארכיטקטית המובילה שרה דה לה מטה  (Sara de la Mata), מציגים עיצוב חדשני ומקורי בנוף הברזים עם   Icon, סדרת ברזים חדשה ה"מצניעה" את הידית שהופכת לחלק אינטגראלי מגוף הברז שאף זכתה בפרס העיצוב היוקרתי iPlus.
בעיצוב הקולקציה, הביאה שרה דה לה מטה, ארכיטקטית ומעצבת ששמה נקשר עם פרויקטים עירוניים חשובים ברחבי ספרד ובאמריקה הלטינית כמו איצטדיון ריאל מדריד, והיכל הספורט והמופעים Rockodrome Madrid, את כתב ידה הבא לידי ביטוי בעיצוב גיאומטרי מינימליסטי המוכר לנו מעולם הארכיטקטורה. על מנת לעשות זאת ולשמור על ניקיון עיצובי יוצא דופן, עיצבה דה לה מטה ברזים המשולבים בידית אינטגראלית שנראית כשכפול מדויק של גוף הברז עצמו ולמעשה, כאשר אינה בשימוש נדמה שאינה קיימת. בנוסף, ניחנים ברזי הסדרה במאפיינים המעצימים את אף יותר את האסתטיקה הייחודית, ביניהם פיית מפל מלבנית רחבה וגימור המותיר אותם ללא טביעת אצבעות.
 
כתוב תגובה
הנך מוזמן להגיב על הייטק של מטבח
*שם:
  דוא''ל:
*כותרת:
*תוכן:

אימות תווים:
 

פורטל מורשת
דף הבית
אודות
צור קשר
הוסף למועדפים
הפוך לדף הבית
רישום חברים
מפת האתר
ראשי
שאל את הרב
שיעורי תורה
לימוד יומי
לוח שנה עברי
זמני היום
זמני כניסת ויציאת השבת
רפואה שלמה - רשימת חולים לתפילה
פורומים
שידוכים
תיירות
שמחות
אינדקס
ערוצי תוכן
יהדות
מידע יהודי
חדשות
דעות
משפחה
תרבות
אוכל
קניות
כלים
פרסמו אצלנו
במה ציבורית
המייל האדום
בניית אתרים
סינון אתרים
RSS
דרושים
תיק תק – פיתוח אתרים לביה"ס
לוח שנה עברי
זמני היום וזמני כניסת ויציאת השבת
מגשר גירושין
אינדקס אתרי יהדות
אינדקס אתרי חינוך
בית מדרש | מידע יהודי | פרשת השבוע | מאגר השיעורים | לוח שנה עברי | אנציקלופדיית יהדות | חדשות | תרבות | אוכל | קניות | אינדקס אתרים | רפו"ש | שו"ת | פורומים | שידוכים | שמחות | תיירות | במה ציבורית | בניית אתרים | סינון אתרים | דף הבית | הוסף למועדפים | אודות | צרו קשר | RSS | פרסמו אצלינו | דרושים
© כל הזכויות שמורות ל SafeLines